Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy áramkör földpontjából...

Egy áramkör földpontjából három ág vezet egy csomópontba, melyet A-val jelölünk?

Figyelt kérdés
Egy áramkör földpontjából három ág vezet egy csomópontba, melyet A-val jelölünk. Az első ágban egy feszültséggenerátor és egy ellenállás van sorosan kapcsolva, a generátor pozitív kivezetése van az A pontba kötve. A második ágban is egy feszültséggenerátor és egy ellenállás van sorosan kapcsolva, a generátor negatív kivezetése földelt. A harmadik ágban csak egy ellenállás van. Az első és második ág generátorainak feszültsége 3,2 V és 8,9 V; az ellenállások értékei 380 Ohm és 110 Ohm. A harmadik ágban levő ellenállás értéke 170 Ohm. Hány mA áram folyik az ágakban (pozitív előjelű az A csomópontba befolyó áram legyen) és hány V feszültség mérető az A csomópontban? Az eredményeket legalább 6 számjegy pontossággal adja meg!

2020. szept. 9. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Köszi a házifeladatot. Miért nem tudod te kiszámolni, ez egy alap feladat a hurok és a csomóponti törvényekre. Két generátor párhuzamosan kapcsolva és van vele kapcsolva még egy ellenállás. Még fel se kell rajzolni fejben is megy. De nem fogjuk helyetted kiszámolni.
2020. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
A feladatnak úgy kell nekiállni, hogy felrajzolod. A rajzból már látni fogod a hurkokat.
2020. szept. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
20%

#1


Te amikor először láttál ilyen feladatot biztos egyből meg tudtad oldani. Ha te ezt fejben kiszámolod… Egyébként a válaszodban egyszerűen megismételted a feladat leírását, amivel a kérdező nem jutott előrébb.


#2


A kérdező részletesen leírta a kapcsolást, így nyilván volt hozzá rajz, vagy ő maga rajzolta le. Igen, látja a hurkokat és aztán? Ez aztán nagy segítség volt…


Érdekes, hogy matematikára és fizikára általában érkeznek részletes megoldások, elektrotechnikára meg csak ilyen „hatalmas” semmitmondó segítségek.


Legegyszerűbb, ha Millmann tételével kiszámolod az R3 ellenálláson eső feszültséget, ami az A pont és a földpont közötti feszültség. Majd ebből Ohm törvényével az R3 ellenálláson folyó I3 áramot. Utána felírsz két hurokegyenletet. Egyiket az R1-G1-R3 hurokra, másikat a G2-R2-R3 hurokra. Ezekből kifejezed I1 és I2 áramokat. Ezzel a módszerrel nem kell többismeretlenes egyenletekkel bajlódni.

2020. szept. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!