Segítetek? Az egyenleteket vesszük matekból de egyszerűen nem értem.


8X-20=3X+10


3X+1=25-3X


9-2X=1-4X


Értelmes válaszokat ,köszönöm


Nem azt kérem,hogy csináljátok meg hanem magyarázzatok el mert addig eljutok hogy először mit kell kivonni de azt nem tudom hogy mitől függ hogy melyikből vonom ki az egyenlőségjel után.



2020. szept. 8. 15:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyik oldalra kell rendezni az x-ket a másikra a számokat, majd le kell osztani mind2 oldalt az x együtthatójával.


8x-20=3x+10 vonjunk le mind 2 oldalból 3x-t

5x-20=10 most adjunk hozzá mind2 oldalhoz 20-t

5x=30 végül le kell osztani az x együtthatójával, 5-tel

x=6

2020. szept. 8. 15:17
 2/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Még lenne egy kérdésem


És tegyük fel egy másik egyenletnél hogy nem a 3Xet kell kivonni hanem mondjuk 4Xez akkor honnan tudhatom ,hogy a 3Xből vagy a 10ből vonjam ki?

2020. szept. 8. 15:26
 3/23 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudhatom hogy jelen esetben a 20at vagy az 5Xet vonjam ki?
2020. szept. 8. 15:30
 4/23 A kérdező kommentje:

Ja bocs az utolsóra rájöttem

2 Xes nem lehet mert a másik az mindenképpen szám..

2020. szept. 8. 15:31
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezt az elmúlt évszázadban :-D úgy tanultuk, hogy az egyenlet egyik oldaláról átvisszük a másik oldalra, ellenkező előjellel.

A lényegen nem változtat, ugyanúgy rendezni kell egyik oldalra az X-eket, másik oldalra meg a sima számokat.

2020. szept. 8. 15:33
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nézni az együtthatókat, az 5x-nél az x az, csak olyannal tudod összevonni, ami szintén valamennyi x-et tartalmaz pl x, 10x, 1/2x. De nem vonhatod össze 5xy vagy x négyzetes tagokkal.

Ugyanigy a sima számokat a sima számokkal tudod összevonni.



Az egyenletet pedig fogd úgy fel, mint egy mérleget. Ha az egyik oldalról leveszel valamit, akkor a másikról is le kell, ha hozzá adsz az egyikhez, akkor a másikhoz is kell, így marad meg az egyenlőség.


Például nézzük ezt.

x=6 adjunk hozzá mindkét oldalhoz 10-et, ekkor lesz

10+x=16 adjunk hozzá mondjuk még 3x-et

10+4x=16+3x

Ez már úgy néz ki, mint a te feladatodban lévő egyenlet.

Ugyanígy bármit hozzá lehet adni vagy kivonni belőle.

Ha egyik oldalra feldobsz egy kismacskát meg 2 csibét, a másikra is ugyanazt kell rakni.

10+4x+kismacska+2csibe=16+3x+kismacska+2csibe.

2020. szept. 8. 15:40
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm😊
2020. szept. 8. 16:00
 8/23 WidowmakerButt ***** válasza:
20%
Fú ha már az alapoknál problémáid vannak, akkor örülj amíg nem tartasz az egyenlőtlenségeknél, az egyenletrendszereknél, a másodfokú egyenleteknél.
2020. szept. 8. 17:37
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem csak én nem értem

Meg ha érdekel alapból 4es 5ös tanuló vagyok

Most kezdtük az évet,ne várd hogy egyszerre megértsem

2020. szept. 8. 19:12
 10/23 WidowmakerButt ***** válasza:
77%
Nem piszkálásból mondtam, nekem se ment az elején, aztán szenvedtem a nehezebbekkel még gimibe, csak tipp volt
2020. szept. 8. 19:40
1 2 3