Mivel egyenlő sin 35 fok hatványsorral felírva?


2020. aug. 25. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Kereken sin(35°)-kal.
2020. aug. 25. 14:34
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
sin(x) = SUM(n=1 .. ∞) [(-1)^n * (x^(2n+1)) / (2n + 1)!], ez a Taylor-sor a sin(x)-re. Viszont x radiánban értendő, ha 35 fokra vagy kíváncsi, akkor 35*(pi/180)-t kell behelyettesítened az x helyére.
2020. aug. 25. 15:21
 3/10 A kérdező kommentje:
Az n az mit jelent? n*(pi/180)?
2020. aug. 25. 15:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez egy végtelen összeg, amiről szó van. Minél több tagját számolod ki és adod össze, annál közelebb kerülsz a pontos értékhez. Az n egy index, ami 1-től végtelenig megy (vagyis n helyére 1-től indulva be kell helyettesíteni sorban a természetes számokat).
2020. aug. 25. 15:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi hiba van az eddigiekben, hogy n=0-tól fut és nem n=1-től.
2020. aug. 25. 15:43
 6/10 A kérdező kommentje:
Az n a periódusok száma lenne?
2020. aug. 25. 16:55
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem...

Ha ennyire nem értesz hozzá, miért nem az alapoktól kezded?

2020. aug. 25. 17:04
 8/10 A kérdező kommentje:
Behelyettesítettem, de nekem egyáltalán nem jön ki. Szerintem nem én számoltam el.
2020. aug. 25. 17:05
 9/10 A kérdező kommentje:
Példát még mindig nem láttam.
2020. aug. 25. 17:07
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös igazad van, köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet.
2020. aug. 25. 17:26