Maximálisan hány mól vasat lehet előállítani?


Maximálisan hány mól vasat lehet előállítani, ha 4 mól vas(III)-oxidot és 4 mól szenet reagáltatunk az alábbi egyenlet szerint?

Fe2O3+ 3 C = 2Fe+ 3CO



2020. aug. 17. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 4 mól vas-oxid reagálna, ahhoz 3*4=12 mol szén kellene, ennyi nincs, ezért nem fog ennyi vas-oxid reagálni.

Tehát 4 mol szén fog reagálni (4/3 mol vas-oxiddal, ennyi rendelkezésre is áll), közben 4/3*2=8/3 (2,67 mol) vas keletkezik.

2020. aug. 17. 12:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2020. aug. 17. 22:07