Mennyi munkát végzett a gravitációs mező, ha a 4 kg tömegű nyugvó testet 5 m/s-ra gyorsította fel?


2020. aug. 14. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

W=F*s

F=m*g

s=V²/2g


innentől te jössz :))

2020. aug. 14. 14:31
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Még egyszerűbb, ha E=1/2*m*v^2. (Ami persze ugyanaz, mint az előző válasz.)
2020. aug. 14. 15:24
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom a képleteket, de ha tudod leírnád hogy kell kiszámolni? Köszi!
2020. aug. 15. 15:01
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Beírsz mindent a helyére. Javaslom, mutass valamit, hogy mit tettél eddig, és segítünk, ha valamiben tévedsz.
2020. aug. 18. 11:48