Kérlek szépen levezetéssel írjatok
Köszönöm🙂
2020. aug. 4. 17:47
1/1 anonim válasza:
ZnO + H2SO4 = ZnSO4 + H2O
Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2
V(H2) = 0,245 dm3
Vm = 24,5 dm3/mol
n(H2) = 0,245 dm3 / 24,5 dm3/mol = 0.01 mol
Az egyenlet alapján ugyanennyi Zn volt a keverékben: 0.01 mol * 65.38 g/mol = 0,6538 g cink
0,6538/0,8*100= 81,725 w% cink volt a keverékben.