Cink és cink-oxid keverékének 0,8 grammját kénsavval reagáltatva 245 cm³ standardállapotú hidrogén fejlődik. Hány tömeg% cinket tartalmaz a keverék?


Kérlek szépen levezetéssel írjatok

Köszönöm🙂


2020. aug. 4. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

ZnO + H2SO4 = ZnSO4 + H2O

Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2


V(H2) = 0,245 dm3

Vm = 24,5 dm3/mol

n(H2) = 0,245 dm3 / 24,5 dm3/mol = 0.01 mol


Az egyenlet alapján ugyanennyi Zn volt a keverékben: 0.01 mol * 65.38 g/mol = 0,6538 g cink


0,6538/0,8*100= 81,725 w% cink volt a keverékben.

2020. aug. 4. 17:59