A és b elhatározza hogy 2020. június 5-én reggel 8 órakor elindulnak egymás felé kerékpárral az egymástól 84 km-re lévő Alapátfalváról, illetve Bélapátfalváról. Mikor és hol találkoznak, ha Aladár 12 km/h, Béla pedig 16 átlagos sebességgel teker?


2020. jún. 5. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Ha A = Aladár és b = Béla akkor


t=s/v

t=84/(12+16)

2020. jún. 5. 14:11
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyenlettel kéne 🥺
2020. jún. 8. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

12 km/h * x + 16 km/h * x = 84 km

12x+16x=84

X=3h


Ketten együtt 84 km-t tesznek meg. Az idő ugyanannyi mindkettőjüknek, csak a sebességük más. Az x jelöli az időt. Ugyanaz jön ki, mint amit az első válaszoló is írt.

2020. jún. 8. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

"Ha A = Aladár és b = Béla akkor

t=s/v

t=84/(12+16)"


Ehhez minek kikötni, hogy A = Aladár, b = Béla? :)))))

2020. jún. 8. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha A ≠ Aladár és b ≠ Béla akkor nem lehet megoldani, mert nincs összefüggés.
2020. jún. 8. 20:35