1,Hogyan keletkezik a vízkő?egyenlete?2,mi oldja?egyenlet! 3,reakcióegyenlet: ecetsav+nátrium hidroxid, Írd fel a savmaradékiont!


2020. jún. 3. 17:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. kérdés

A csapvízben karbonátok is található, ezek általában MgCO3 és CaCO3. A karbonátok reakcióba lépnek a vízben oldott CO2-vel:

CaCO3 + H2CO3 = Ca(HCO3)2

Ezekből a vegyületekből viszont magas hőmérséklet hatására, vagy nyomáscsökkenés miatt a CO2 kiválik, és a karbonátok kirakódnak a csap falára:

Ca(HCO3)2 = CaCO3 + CO2+ H2O

Mg(HCO3)2 ugyanez


2. kérdés

Általános iskolában nekem a sósavas reakciót tanították, de pl a citromsav is jó.

CaCO3 + 2 HCl = CaCl2 + CO2 + H2O

MgCO3 ugyanez


3. kérdés

CH3COOH + Na(+)[HCO3]– → CH3COO(–)Na(+) + H2O + CO2

Zárójelbe raktam a töltéseket.

2020. jún. 3. 18:52