Valaki tud segíteni ebben a háziban?2020. jún. 3. 07:59
1/2 anonim válasza:
Az origóra illeszkedő egyenesek egyenlete: y=mx
Ezeknek a közös pontjait keressük a parabolával.
mx=x^2-2x+3
0=x^2-(m+2)x+3
Ennek diszkriminánsa: (m+2)^3-12
a)
(m+2)^3-12=0
...
m12=-2+-2*sqrt(3)
b)
(m+2)^3-12<0
-2-2*sqr(3)<m<-2+2sqrt(3)
2/2 anonim válasza:
Nem 3-on, hanem a 2-n. (m+2)^2-12
Bocs!