Az 1-x=t egyenletből hogy lesz x=1-t? A rendezés lépései érdekelnének.


2020. jún. 2. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1-x=t /-t +x

1-t=x vagy így is fel lehet írni,hogy x=1-t. Ugyanazt jelenti.


Erre gondoltál?

2020. jún. 2. 14:45
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1 -x = t /+ x

1 = t + x /- t

1 - t = x


Rendezés után

x = 1 - t

2020. jún. 2. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Mindkét oldalhoz hozzáadsz x-et:

1 = t + x

2. Mindkét oldalról levonsz t-t.

1 - t = x

2020. jún. 2. 14:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha átviszed a másik oldalra, ellenkező előjelet kap. VAgy hogy magyarázzam konyhanyelven...

Hányadikos vagy, kérdező...???


1-x = t

1-t = X

2020. jún. 2. 14:48
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen közben erre én is rájöttem, de köszi csak azt nem értem, ha úgy csinálom hogy előbb kivonom az 1-et (-x=t-1) majd beszorzom -1-el akkor x=-t+1 jönne ki?
2020. jún. 2. 14:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendezed és akkor ugyanúgy x=1-t lesz
2020. jún. 2. 14:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

-t+1=1-t

kommutatív művelet

[link]

2020. jún. 2. 15:03
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, most már tiszta
2020. jún. 2. 15:10