1, Mennyi idő alatt ér ide a fény a 370000000 km re levő Marsról ? 2, Milyen a domború lencse képe és mik a jellemzői? 3, Hogyan lehet holdfogyatkozást rajzolni?


2020. jún. 1. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

1. Rövid idő alatt

2. Ellentétes a homorú lencse képével

3. Jól meg rosszul is

2020. jún. 1. 22:03
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Hol akadtál el?

Mit nem tudsz?

Az út képletét, a fény sebességét?

Nincs könyved?

Google sem működik?

2020. jún. 1. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

1. A fénysebességet vegyük 300000km/s-nak v=s/t -> t=s/v=370000000=1233.3333s ami nagyjából 20 és fél perc.

2. A domború lencse gyűjti a fényt, a homorúval ellentétbe, ami pedig szórja. Itt még találsz infókat a lencsékről: [link]

Mintahogy a neten sok más helyen is

3. Nem egészen értem a kérdést. Ha művészileg, akkor nézz fel az égre és rajzold le amit látsz. Holdfogyatkozás olyankor van, mikor a föld a hold és a nap között van, és így eltakarja a napot a hold elől, így annak a fénye nem éri el a holda, arról len verődik visszi, így mi nem látjuk.

2020. jún. 2. 01:10
 4/5 anonim ***** válasza:
A domborúlencse csak akkor "gyűjt", ha optikailag ritkább közegben van.
2020. jún. 3. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Ez igaz, de csak nagyon speciális felhasználások esetén nincs ez így.
2020. jún. 8. 14:52