Mekkora erővel lehet a vízből kiemelni x kg tömegű, 2000kg/m3 sűrűségű műanyag játékot?

Ezt kaptam a fizika házinak, és a segítségetekre lenne szükségem!

2020. jún. 1. 07:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
x/2000 m^3 vizet szorít ki. A víz sűrűsége 1000 kg/m^3,tehát a kiszorított víz tömege 1000*x/2000=0.5*x. A kiszorított víz súlya, ha a nehézségi gyorsulást 10-nek vesszük: 0.5*x*10=5x. Tehát a felhajtóerő 5x Newton lesz. Az x kg tömegű testre 10x gravitációs erő is hat, így a testre ható erők eredője: 5x-10x=-5x. Ennek legyőzéséhez legalább 5x Newton nagyságú erő szükséges
2020. jún. 2. 02:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jún. 3. 08:53