Ezt kaptam a fizika házinak, és a segítségetekre lenne szükségem!2020. jún. 1. 07:43
1/2 anonim válasza:
x/2000 m^3 vizet szorít ki. A víz sűrűsége 1000 kg/m^3,tehát a kiszorított víz tömege 1000*x/2000=0.5*x. A kiszorított víz súlya, ha a nehézségi gyorsulást 10-nek vesszük: 0.5*x*10=5x. Tehát a felhajtóerő 5x Newton lesz. Az x kg tömegű testre 10x gravitációs erő is hat, így a testre ható erők eredője: 5x-10x=-5x. Ennek legyőzéséhez legalább 5x Newton nagyságú erő szükséges
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jún. 3. 08:53