Valaki 34. kérdése:

Mekkorák a háromszög szögei??


Egy háromszög két belső szögének aránya 3:4. A harmadik belső szöge 1/18 egyenesszöggel nagyobb az elsőnél.


Előre is köszönöm a gyors válaszokat! További szép napot!



2020. máj. 27. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A szögek: 3x, 4x, 180°-7x

3x+10°=180°-7x

10x=170°

x=17° => 51°, 68°, 61°

2020. máj. 27. 11:19
 2/3 anonim ***** válasza:

egyenesszög=180, 1/18 egyenes = 10 fok

a/b=3/4 ---> a=3b/4

a+b+a+10=180

===

3b/4 +b + 3b/4 +10 = 180


Ennyi volt a trükk, innentől nem kellek ide.

2020. máj. 27. 11:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Én még mindig nem értem😅😅😅
2020. máj. 27. 13:36