Egy háromszög két belső szögének aránya 3:4. A harmadik belső szöge 1/18 egyenesszöggel nagyobb az elsőnél.
Előre is köszönöm a gyors válaszokat! További szép napot!
2020. máj. 27. 10:38
1/3 anonim válasza:
A szögek: 3x, 4x, 180°-7x
3x+10°=180°-7x
10x=170°
x=17° => 51°, 68°, 61°
2/3 anonim válasza:
egyenesszög=180, 1/18 egyenes = 10 fok
a/b=3/4 ---> a=3b/4
a+b+a+10=180
===
3b/4 +b + 3b/4 +10 = 180
Ennyi volt a trükk, innentől nem kellek ide.
3/3 A kérdező kommentje:
Én még mindig nem értem😅😅😅
2020. máj. 27. 13:36