Valaki tud segíteni matekban? 11. Osztály összefoglalás. FONTOS!


1. Adottak az a (5;3) és a-b (11;2) adja meg a b vektor koordinátáit.


2. Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, ami átmegy a p (-5;3) ponton, és párhuzamos a 4x+5y=0 egyenletű egyenessel.


Egy kör sugarának hossza 3, középpontja az A (2;-5) pont. Írja fel a kör egyenletét.



2020. máj. 26. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
dia ez te vagy?edit vagyok xd
2020. máj. 26. 16:43
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

1.

b=b-a+a=-(a-b)+a=(-11;-2)+(5;3)=(-6;1)


2.

4x+5y=4*(-5)+5*3

4x+5y=-5


3.

(x-2)^2+(y+5)^2=9

2020. máj. 26. 16:43
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Úgy látom, az alapokkal sem vagy tisztában. Keresd meg a könyvedben, hogyan adunk össze vektorokat! A kör egyenletét ez a videó magyarázza.

https://www.youtube.com/watch?v=xZ2Zvq-3y1s

2020. máj. 26. 16:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezeket pont akkor tanultuk, amikor elkezdődött a karantén, nem tudtam normálisan megtanulni, a skaláris szorzatig jutottam.
2020. máj. 26. 16:58