1. Adottak az a (5;3) és a-b (11;2) adja meg a b vektor koordinátáit.
2. Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, ami átmegy a p (-5;3) ponton, és párhuzamos a 4x+5y=0 egyenletű egyenessel.
Egy kör sugarának hossza 3, középpontja az A (2;-5) pont. Írja fel a kör egyenletét.
2020. máj. 26. 16:38
2/4 anonim válasza:
1.
b=b-a+a=-(a-b)+a=(-11;-2)+(5;3)=(-6;1)
2.
4x+5y=4*(-5)+5*3
4x+5y=-5
3.
(x-2)^2+(y+5)^2=9
3/4 anonim válasza:
Úgy látom, az alapokkal sem vagy tisztában. Keresd meg a könyvedben, hogyan adunk össze vektorokat! A kör egyenletét ez a videó magyarázza.
4/4 A kérdező kommentje:
Ezeket pont akkor tanultuk, amikor elkezdődött a karantén, nem tudtam normálisan megtanulni, a skaláris szorzatig jutottam.
2020. máj. 26. 16:58