Ha jól sejtem, akkor a kszí a folytonos eloszláscsaládba tartozik. Ez lehet normális eloszlás? A +- 5%-ot hogyan mutathatom meg a feladatban? Ez a szórás lenne?
Illetve meg kell adni a kszí mediánját, móduszát, szórását, valamint ki kellene számolni a P(kszí >18) és F(-0,5) értékeket.
Nagyon köszönöm a segítséget előre is!
2020. máj. 25. 19:23
1/1 anonim válasza:
Az biztos, hogy normális eloszlásról van szó, aminek várhatóértéke 20.
A szórást meg kéne adni. A megengedett eltérés lenne ez? Ha igen, akkor a szigma paraméter 1. (Ebben egyeáltalán nem vagyok biztos.)
A medián és a módusz a várhatóérték, tehát 20.
P(kszi>18)=1-P(kszi<18)=1-F(18)=1-Fi(18-20)=1-Fi(-2)=1--1+Fi(2)=Fi(2)=0,9772
F(-0,5)=Fi(-20,5)=1-Fi(20,5) majdnem 0