Adrian.Leverkuhn kérdése:

[Valszám - eloszlás] Egy munkadarab készítésénél az az előírás, hogy az átmérője 20 mm legyen. A megengedett eltérés +- 5%. Kszi jelentse a munkadarab átmérőjét. Hogyan ábrázolhatjuk jelleghelyesen a sűrűség- és eloszlásfüggvényét?


Ha jól sejtem, akkor a kszí a folytonos eloszláscsaládba tartozik. Ez lehet normális eloszlás? A +- 5%-ot hogyan mutathatom meg a feladatban? Ez a szórás lenne?

Illetve meg kell adni a kszí mediánját, móduszát, szórását, valamint ki kellene számolni a P(kszí >18) és F(-0,5) értékeket.


Nagyon köszönöm a segítséget előre is!



#eloszlás #várható érték, szórás #folytonos eloszlás
2020. máj. 25. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy normális eloszlásról van szó, aminek várhatóértéke 20.

A szórást meg kéne adni. A megengedett eltérés lenne ez? Ha igen, akkor a szigma paraméter 1. (Ebben egyeáltalán nem vagyok biztos.)

A medián és a módusz a várhatóérték, tehát 20.

P(kszi>18)=1-P(kszi<18)=1-F(18)=1-Fi(18-20)=1-Fi(-2)=1--1+Fi(2)=Fi(2)=0,9772

F(-0,5)=Fi(-20,5)=1-Fi(20,5) majdnem 0

[link]

2020. máj. 25. 19:47