Középvonala 12 cm, szárai 10 és 20 cm.2020. máj. 20. 16:28
1/1 anonim válasza:
(a+c)/2=12
a+c=24 (1)
(a-c)^2+100=400
...
a-c=10*sqrt(3) (2)
(1)+(2) => a=(24+10*sqrt(3))/2=12+5*sqrt(3)
c=12-5*sqrt(3)