Ha egy istállóban 35 állat van, összesen 94 lábuk van, akkor abból mennyi a nyúl és mennyi a tyúk?

Beszt matekháti evör

2020. máj. 18. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

12 nyúl

23 tyúk

😃😃😃

Ell.: 12×4= 48

23×2= 46

Össz.: 94

(12+23=35)

2020. máj. 18. 13:33
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1: X állatnak van 4 lába, Y-nak meg 2 lába, összesen meg 94 láb van.

2: X + A = 35 .


Az elsöböl kifejezed az egyik változót, a másodikba beghelyettesíted

2020. máj. 18. 13:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régen voltam iskolás, de én így írnám fel:

nyúl: x, négy lába van

tyúk: 35-x, két lába van


94=4x+2(35-x)

2020. máj. 18. 13:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha mind nyúl lenne, akkor 4*35=140 lábuk lenne, de csak 92 van. Hány nyulat kell „lefokozni” csirkévé, hogy elég legyen a lábak száma?
2020. máj. 18. 13:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

x + y = 35

2x + 4y = 94


Kifejezzük y-t az első egyenletből:

y = 35 - x

Behelyettesítve a másodikba:

2x + 4* (35 - x) = 94

Kibontva és rendezve:

46 = 2x -> x = 23 és y = 12

Ellenőrzés:

23*2 + 12*4 = 94 ✓


23 tyúk és 12 nyúl

2020. máj. 18. 13:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 ez se rossz ötlet.

Ha van 35 tyúk, az 70 láb. Hiányzik 24 láb, tehát kell lennie 12 nyúlnak, hogy kijöjjön a 94 láb.

2020. máj. 18. 13:42
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Van egy hasonló kérdés, ott mások a számok. Ott is levezette valaki, az alapján, 10 nyuszit es 25 tyúkot kaptam, de az ugye nem jó. Úgyhogy nagyon köszönöm mindenkinek!
2020. máj. 18. 13:52
 8/12 A kérdező kommentje:
Van egy hasonló feladatom. Ha leírnám tudnátok abban is segíteni?
2020. máj. 18. 13:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze, írjad.
2020. máj. 18. 13:54
 10/12 A kérdező kommentje:
Egy 20%os sóoldatot egy 80%os sóoldattal keverünk össze, hogy 6 liter 30%os oldatot kapjunk. Mennyit kell elvenni belőlük, hogy ezt a mennyiséget kapjuk?
2020. máj. 18. 13:59
1 2