Beszt matekháti evör2020. máj. 18. 13:12
1/12 anonim válasza:
12 nyúl
23 tyúk
😃😃😃
Ell.: 12×4= 48
23×2= 46
Össz.: 94
(12+23=35)
2/12 anonim válasza:
1: X állatnak van 4 lába, Y-nak meg 2 lába, összesen meg 94 láb van.
2: X + A = 35 .
Az elsöböl kifejezed az egyik változót, a másodikba beghelyettesíted
3/12 anonim válasza:
Nagyon régen voltam iskolás, de én így írnám fel:
nyúl: x, négy lába van
tyúk: 35-x, két lába van
94=4x+2(35-x)
4/12 anonim válasza:
Ha mind nyúl lenne, akkor 4*35=140 lábuk lenne, de csak 92 van. Hány nyulat kell „lefokozni” csirkévé, hogy elég legyen a lábak száma?
5/12 anonim válasza:
x + y = 35
2x + 4y = 94
Kifejezzük y-t az első egyenletből:
y = 35 - x
Behelyettesítve a másodikba:
2x + 4* (35 - x) = 94
Kibontva és rendezve:
46 = 2x -> x = 23 és y = 12
Ellenőrzés:
23*2 + 12*4 = 94 ✓
23 tyúk és 12 nyúl
6/12 anonim válasza:
#4 ez se rossz ötlet.
Ha van 35 tyúk, az 70 láb. Hiányzik 24 láb, tehát kell lennie 12 nyúlnak, hogy kijöjjön a 94 láb.
7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Van egy hasonló kérdés, ott mások a számok. Ott is levezette valaki, az alapján, 10 nyuszit es 25 tyúkot kaptam, de az ugye nem jó. Úgyhogy nagyon köszönöm mindenkinek!
2020. máj. 18. 13:52
8/12 A kérdező kommentje:
Van egy hasonló feladatom. Ha leírnám tudnátok abban is segíteni?
2020. máj. 18. 13:53
10/12 A kérdező kommentje:
Egy 20%os sóoldatot egy 80%os sóoldattal keverünk össze, hogy 6 liter 30%os oldatot kapjunk. Mennyit kell elvenni belőlük, hogy ezt a mennyiséget kapjuk?
2020. máj. 18. 13:59