És ha lehetséges valaki megtudná magyarázni nagyjából?
2 példa: 4a+2=8-x
(3c+12)+2c=3c+(12+2c)
A válaszokat előre is köszönöm :)
2020. máj. 12. 19:05
1/1 anonymousreview60 válasza:
4a+2=8-x
Ez egy paraméteres egyenlet. Rendezni kell x-re, és ha ven kérdés, hogy x mikor ennyi meg annyi, akkor mondani olyan a értéket, amikor az teljesül.
(3c+12)+2c=3c+(12+2c)
Fel kel bontani a zárójelet és elvégezni a műveleteket. Azonos a 2 oldal, azaz bármely c értékre igaz. Ez az egyenlet inkább az összeadás művelet assziociativitás (csoportosíthatóság) tulajdonságának bemutatására való csak.