És ha lehetséges valaki megtudná magyarázni nagyjából?

2 példa: 4a+2=8-x

(3c+12)+2c=3c+(12+2c)

A válaszokat előre is köszönöm :)



2020. máj. 12. 19:05
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:

4a+2=8-x

Ez egy paraméteres egyenlet. Rendezni kell x-re, és ha ven kérdés, hogy x mikor ennyi meg annyi, akkor mondani olyan a értéket, amikor az teljesül.


(3c+12)+2c=3c+(12+2c)

Fel kel bontani a zárójelet és elvégezni a műveleteket. Azonos a 2 oldal, azaz bármely c értékre igaz. Ez az egyenlet inkább az összeadás művelet assziociativitás (csoportosíthatóság) tulajdonságának bemutatására való csak.

2020. máj. 12. 21:45