Matek rövid szöveges feladat?

Három testvér életkorának összege 40 év. A középső 3 évvel öregebb a legkisebbnél, de 4 évvel fiatalabb a legidősebbnél. Hány évesek külön-különl

2020. máj. 11. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Számoljunk úgy hogy a legkisebbet nézzük:


X+(X+3)+(X+7) = 40

3X+10 = 40 /-10

3X = 30 /:3

X = 10


Vagyis:

A legfiatalabb: 10 éves

A középső: 13 éves

A legidősebb: 17 éves


Remélem érthetően vezettem le neked!

2020. máj. 11. 13:44
 2/2 anonim ***** válasza:

Most nézzük úgy, hogy a középsőt vesszük X-nek (ismeretlennek)


X+(X-3)+(X+4) = 40

3X+1 = 40 /-1

3X = 39 /:3

X = 13


Esetleg vehetjük a legidősebbet is, de azt már rád bízom.

2020. máj. 11. 13:52