Három testvér életkorának összege 40 év. A középső 3 évvel öregebb a legkisebbnél, de 4 évvel fiatalabb a legidősebbnél. Hány évesek külön-különl2020. máj. 11. 13:20
1/2 anonim válasza:
Számoljunk úgy hogy a legkisebbet nézzük:
X+(X+3)+(X+7) = 40
3X+10 = 40 /-10
3X = 30 /:3
X = 10
Vagyis:
A legfiatalabb: 10 éves
A középső: 13 éves
A legidősebb: 17 éves
Remélem érthetően vezettem le neked!
2/2 anonim válasza:
Most nézzük úgy, hogy a középsőt vesszük X-nek (ismeretlennek)
X+(X-3)+(X+4) = 40
3X+1 = 40 /-1
3X = 39 /:3
X = 13
Esetleg vehetjük a legidősebbet is, de azt már rád bízom.