Ha tudom egy háromszög két oldalát és egy szögét hogyan tudnám kiszámolni a területét?


Az a feladat, hogy számoljuk ki a háromszög területét ha

a=4cm

b=5cm

Yszög=120fok

Azt a képletet kellene alkalmazom, hogy

T=ab*sinY/2

Sehogy sem vágom, hogy mit és hogyan kellene csinálni, mert ugyan kijött a 120 szinusza, de azzal nem lett jó az eredmény. Esetleg tudna valaki segíteni?



2020. máj. 9. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Koszinusz-tétellel ki tudod számolni a harmadik oldalt, a három oldalból pedig Héron-képlettel ki tudod számolni a területet.
2020. máj. 9. 09:53
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Mi lett az eredmény?
2020. máj. 9. 10:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A képletbe, amit írtál, be kell helyettesíteni az ismert adatokat. Ez nem megy?


[link]


T=2*5*sin(120°)/2=5*sqrt(3)/2=4,33

2020. máj. 9. 10:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és megpróbálom alkalmazni őket, de már írt a matek tanárom is, hogy pontosan hogyan oldjam meg. Nagyon sokat segítettetek
2020. máj. 9. 10:37