Az a feladat, hogy számoljuk ki a háromszög területét ha
a=4cm
b=5cm
Yszög=120fok
Azt a képletet kellene alkalmazom, hogy
T=ab*sinY/2
Sehogy sem vágom, hogy mit és hogyan kellene csinálni, mert ugyan kijött a 120 szinusza, de azzal nem lett jó az eredmény. Esetleg tudna valaki segíteni?
2020. máj. 9. 09:36
1/4 anonim válasza:
Koszinusz-tétellel ki tudod számolni a harmadik oldalt, a három oldalból pedig Héron-képlettel ki tudod számolni a területet.
3/4 anonim válasza:
A képletbe, amit írtál, be kell helyettesíteni az ismert adatokat. Ez nem megy?
T=2*5*sin(120°)/2=5*sqrt(3)/2=4,33
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és megpróbálom alkalmazni őket, de már írt a matek tanárom is, hogy pontosan hogyan oldjam meg. Nagyon sokat segítettetek
2020. máj. 9. 10:37