Sexibaba kérdése:

A futóverseny 3 szakaszbó áll. Az első szakasz az egész táv 1/3-da, a második rész az egész 2/9 része, a harmadik szakasz 20 km-rel hosszabb mint a második rész. Milyen hosszú lesz a táv amit a futóknak le kell futniuk?


2020. máj. 6. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Még jó, hogy "Sexibaba" a nicked és nem mondjuk "Matekos"!
2020. máj. 6. 10:20
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindent megoldok, csak visszaigazolás kell.nem kell csúfolódni.
2020. máj. 6. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. szakasz: x/3

2. szakasz: 2/9x

3. szakasz: 2/9x+20


x/3+2x/9+2/9x+20=x

3x+2x+2x+180=9x

180=2x

x=90


1. szakasz 30

2. szakasz 20

3. szakasz 40

2020. máj. 6. 10:33
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első szakasz 1/3,azaz 3/9 rész

A második szakasz 2/9

A harmadik szakasz 2/9+20km=4/9 rész, ezáltal a 20 km 2/9 rész


1/9 rész 10km,a 9/9 pedig 90 km.

Ellenőrzés:

1/3 rész: 30km

2/9 rész: 20km

2/9 rész + 20km: 40km

2020. máj. 6. 10:42