Sexibaba kérdése:

Egy osztályban tisztaságfelelőst választanak. Minden tanuló ugyanakkora eséllyel indul, így annak a valószínűsége, hogy fiút választanak 2/3-a annak, hogy lányt választanak. Az osztály tanulóinak hányadrésze fiú?


2020. máj. 6. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
2/3
2020. máj. 6. 09:54
 2/3 A kérdező kommentje:
igen ez volt az én tippem is, de nem túl egyszerű ez így? :D
2020. máj. 6. 09:56
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

De, túl egyszerű. Ez akkor lenne így, ha a fiúk esélye 2/3 lenne. De nem erről van szó. A feladat azt mondja, hogy a fiú esély 2/3-a a lány esélynek.

A lány esély x, a fiú esély 2/3 x. A fiú és lány esély összesen természetesen 1, tehát:

x + 2/3 x = 1

5/3 x = 1

x = 3/5

Tehát a lányok esélye 3/5, a fiúké akkor nyilván 2/5, ami azt jelenti, hogy a fiúk aránya az osztályban 2/5.

2020. máj. 6. 10:48