2020. máj. 6. 09:35
2/3 A kérdező kommentje:
igen ez volt az én tippem is, de nem túl egyszerű ez így? :D
2020. máj. 6. 09:56
3/3 anonim válasza:
De, túl egyszerű. Ez akkor lenne így, ha a fiúk esélye 2/3 lenne. De nem erről van szó. A feladat azt mondja, hogy a fiú esély 2/3-a a lány esélynek.
A lány esély x, a fiú esély 2/3 x. A fiú és lány esély összesen természetesen 1, tehát:
x + 2/3 x = 1
5/3 x = 1
x = 3/5
Tehát a lányok esélye 3/5, a fiúké akkor nyilván 2/5, ami azt jelenti, hogy a fiúk aránya az osztályban 2/5.