Valaki 34. kérdése:

1. Egy osztályban kétszer annyi lány van, mint fiú. Ha a lányok számából is, meg a fiúk számából is elveszünk ötöt, akkor háromszor annyi lány lesz, mint fiú. Hány lány és hány fiú jár az osztályba?

2. Két ládában krumpli van a másodikban 65kg-mal több, mint az elsőben. Miután a második ládából átraktunk valamennyit az elsőbe, már csak 25kg-mal több krumpli volt a másodikban. Mennyi krumplit raktunk át? Első lada:L Második láda :L+65 X kg-ot átraktunk a másik ládába. Ekkor ennyi lett az első ládában: Ennyi lett a másodikban

2020. máj. 5. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

L = 2F

(L-5) = 3(F-5)

Első egyenletet beírod a másodikba:

2F-5 = 3F-15

Innentől én már nem kellek ide.

2020. máj. 5. 12:20
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

L; L+65


L+x = L+65-x+25


L = L+65-2x+25

L = L + 90 -2x

0 = 90 - 2x


Innen tied a pálya.

2020. máj. 5. 12:32
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. máj. 5. 13:01