Hogyan kell valószínűségszámítást végezni?


Van öt feladat amire megkaptam a válaszokat de nem tudom a lényegét hogy hogyan kell kiszámolni. Tudna valaki segíteni benne? a válaszokat zárójelbe írom.


1) Egy egységnyi hosszúságú szakaszon találomra választunk két pontot. Mi a valószínűsége annak, hogy ezek közelebb vannak egymáshoz, mint bármelyik

végponthoz? (1/3)


2)Egy villamosmegállóhoz a villamosok 15 percenként érkeznek: órakor, negyedkor, félkor, és háromnegyedkor. Mondjuk reggel 7 ás 8 óra között egy véletlenszerűen kiválasztott időpontban a megállóhoz megyünk. Mennyi annak a valószínűsége, hogy a várakozási idő ne legyen hosszabb 5 percnél? (1/3)


3)Két szabályos kockával dobunk. Menni a valószínűsége annak, hogy a dobott számok összege nagyobb mint 6, feltéve, hogy mindkét dobott szám páros. (2/3)


4)Van két dobókockánk, amelyek külsőre egyformák. Az egyik szabályos, a másikkal 2/3 valószínűséggel lehet hatost dobni. Az egyik kockával dobunk, és hatos az eredmény. Mennyi a valószínűsége, hogy ez a szabályos kocka? (1/5)


5)Az első urnában 6 piros és 4 fekete golyó van, a másodikban pedig fordítva: 4 piros, és 6 fekete.

Az egyik urnából kiveszünk egy golyót. Azonban az első urnát kétszer akkora valószínűséggel választjuk, mint a másodikat. Mekkora a valószínűsége annak, hogy a kivett golyó piros? (8/15)


A segítséget előre is köszönöm szépen!! :)



2020. máj. 5. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:

1.

[link]

Kattintgass a "T"-re!

( [link]

2020. máj. 5. 11:44
 2/5 anonim ***** válasza:

2)

Ha a (0, 15) intervallumról véletlenszerűen kiválasztunk egy x pontot. Akkor kell 5'-nél kevesebbet várni, ha

0=<x<5 vagy 10<=x<=15.

A valószínűség: P=10/15=2/3

2020. máj. 5. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:

P(páros)=1/2

P(6-nál nagyobb és páros)=1/4

P(6-nál nagyobb|páros)=(1/4)/(1/2)=1/2

2020. máj. 5. 11:57
 4/5 anonim ***** válasza:

4)

[link]

P(K1)=1/2 P(H|K1)=1/6 szorzat: 1/12

P(K2)=1/2 P(H|K2)=2/3 szorzat: 1/3


P(K1|H)=(1/12)/(1/12+1/3)=(1/12)/(7/12)=1/7

2020. máj. 5. 12:02
 5/5 anonim ***** válasza:

5)

[link]

P(U1)=2/3 P(P|U1)=6/10 szorzat: 2/5

P(U2)=1/2 P(P|U2)=4/10 szorzat: 1/5

P(U)=2/5+1/5=3/5

2020. máj. 5. 18:11