H1a2n3n4a5 kérdése:

Földünk jelenlegi jégkészlete kb.33 millió km 3 . Ha bolygónk minden egyes lakójának percenként egy-egy 1 m élhosszúságú óriás jégkockát adnánk, mennyi ideig tartana az összes jég kiosztása?

A válaszokat előre köszönöm.:D

2020. máj. 4. 11:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egy lakónak 1 m³ jég jut.

33 millió km³ = 3,3 * 10⁷ km³ = 3,3 * 10^16 m³

Ez sokkal több, mint ahány lakó van: 7,8 * 10⁹ fő, tehát jut mindenkinek jég.

7,8 * 10⁹ perc = 130 000 000 óra = 5 416 666,7 nap = 14 840 év

2020. máj. 4. 11:44