Ezt a két matek feladatot valaki levezetné nekem⃗?


1. √(2√7)+√(x))- √(2√7)-√(x))= 4 edik gyök alatt 28

2. √(27+x)+√(27-x)/√(27+x)-√(27-x)=27/x

Előre is köszönöm.



2020. máj. 1. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:

1. 0<=x<=28, a négyzetgyögvonás definíciója miatt.

Mindkét oldalt négyzetre emeled.Felhesználva a nevezetes azonosságokat:

4*sqrt(7)-2sqrt(28-x)=2sqrt(7)

sqrt(7)=sqrt(28-x)

7=28-x

x=21

2020. máj. 2. 07:18
 2/6 anonim ***** válasza:

2. -27<=x<=27 és x nem 0

A grafikus megoldás itt van:

[link]

A három megoldás közelítő értéke leolvasható.


Biztos, hogy ez volt a feladat?

2020. máj. 2. 08:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy rosszul írtam a második feladatot, ott közös a törtvonal, vagyis az első és a második tagot ell kell osztani a harmadikkal és a negyedikkel (√(27+x)+√(27-x))/(√(27+x)-√(27-x))=27/x.
2020. máj. 2. 09:20
 4/6 anonim ***** válasza:

2.

-27<=x<=27 és x nem 0

Gyökteleníted a baloldal nevezőjét. Bővítesz a nevező konjugáltjával.

(sqrt(27+x)+sqrt(27-x))^2/(2x)=27/x

(sqrt(27+x)+sqrt(27-x))^2=54

Négyzetre emelés.

27+x+2sqrt(27+x)sqrt(27-x)+27-x=54

sqrt(27+x)sqrt(27-x)=0

Egy szorzat akkor és csak akkor 0, ha valamelyik tényező 0.

x1=27, x2=-27

2020. máj. 2. 09:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. máj. 2. 09:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen.


Azért az érdekelne, hogy a 2. feladat eredeti változatának algebrai megoldását meg tudná adni valaki?

2020. máj. 2. 10:25