Iamdia kérdése:

Írd fel az egyenes egyenletét, ha: A) egy pontja A (7;-2) és az x tengellyel bezárt szöge 60° B) egy pontja A (3;1), meredeksége k=-0,4 Hogyan kell?


Valaki légyszi tudna segíteni?

Vagy egész délelőtt ezzel szenvedek, fontos lenne.



2020. ápr. 30. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:

a)

m=tg60°=sqrt(3) => y+2=sqrt(3)(x-7)


[link]


b)

y-1=-0,4(x-3)

2020. ápr. 30. 13:46
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm 😊
2020. ápr. 30. 15:40