2020. ápr. 30. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Keressétek.
2020. ápr. 30. 11:11
 2/3 anonim ***** válasza:
Az érintő merőleges a az érintési pontban a sugárra. Azaz, ha felírod az adott egyenessel párhuzamos, a kör középpontján átmenő egyenes egyenletét, akkor megkapod a két érintési pontot. Már csak fel kell írnod az érintők normálvektorát(ez az adott egyenes irányvektora), és felírod az egyenleteket.
2020. ápr. 30. 11:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Középpont O(0,0) sugár 5. Az egyenes egyenlete: 3x-y=7.

Erre merőleges egyenes egyenlete: x+3y=a

Az egyenes és a középpont távolsága a sugár.

|0+3*0-a|/sqrt(1^2+3^2)=5

|a|=5sqrt(10)

A keresett egyenesek:

x+3y=5sqrt(10) vagy x+3y=-5sqrt(10)

2020. ápr. 30. 11:44