Ha a gránithasáb térfogata 3, 0m³ gránit sűrűsége pedig 2900kg/m³, mennyi a gránithasáb tömege? Hogy kell leírni ezt az egészet (képletet[? ])?


2020. ápr. 29. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ró=m/V

2900=m/3

3*2900=m

8700kg=m


Nem biztos, hogy jó, már rég tanultam, meg fejben is számoltam. De mértékegységek alapján íg lehet

2020. ápr. 29. 15:01
 2/4 anonim ***** válasza:

A ró egy görög betű: ρ

A sűrűség jele

2020. ápr. 29. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:
A gránithasáb térfogata 3 köbméter. 1 köbméter gránit sűrűsége 2900 kg. Tehát akkor 3 köbméter gránit tömege 3*2900 kg. A ró=m/v képletet használtuk, ahol ró a sűrűség, m a tömeg, v a térfogat jele.
2020. ápr. 29. 15:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! 🖤
2020. ápr. 30. 15:06