2020. ápr. 29. 14:44
1/4 anonim válasza:
Ró=m/V
2900=m/3
3*2900=m
8700kg=m
Nem biztos, hogy jó, már rég tanultam, meg fejben is számoltam. De mértékegységek alapján íg lehet
2/4 anonim válasza:
A ró egy görög betű: ρ
A sűrűség jele
3/4 anonim válasza:
A gránithasáb térfogata 3 köbméter. 1 köbméter gránit sűrűsége 2900 kg. Tehát akkor 3 köbméter gránit tömege 3*2900 kg. A ró=m/v képletet használtuk, ahol ró a sűrűség, m a tömeg, v a térfogat jele.
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! 🖤
2020. ápr. 30. 15:06