Írd fel a számtani sorozatok első öt elemét és di erenciáját az alábbi adatok alapján!
a) a1 = 6; a2 = 42 ..........................................................................................................................
b) a1 = 6; a3 = 42 ..........................................................................................................................
c) a1 = 6; a4 = 42 ..........................................................................................................................
d) a1 = 6; a5 = 42 ..........................................................................................................................
2020. ápr. 29. 14:24
1/2 anonim válasza:
a)
a2-a1=42-6=36=d
6, 42, 78, 114, 150
b)
a3-a1=2d=36 =>d=18
6, 24, 42, 60, 78
c)a4-a1=3d=36 => d=12
...
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2020. ápr. 29. 14:58