Valaki meg tudná csinálni? Nagyon kéne


Írd fel a számtani sorozatok első öt elemét és di erenciáját az alábbi adatok alapján!

a) a1 = 6; a2 = 42 ..........................................................................................................................

b) a1 = 6; a3 = 42 ..........................................................................................................................

c) a1 = 6; a4 = 42 ..........................................................................................................................

d) a1 = 6; a5 = 42 ..........................................................................................................................



2020. ápr. 29. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:

a)

a2-a1=42-6=36=d

6, 42, 78, 114, 150


b)

a3-a1=2d=36 =>d=18

6, 24, 42, 60, 78


c)a4-a1=3d=36 => d=12

...

2020. ápr. 29. 14:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2020. ápr. 29. 14:58