Valaki 34. kérdése:

Valaki segítene megválaszolni az alábbi feladatokat?


Mennyit kell 3/7 hozzáadnunk, hogy 3/5-del egyenlő törtet kapjunk?

Egy gondolt szám kétszereséhez négyet adva, majd az összeget harmadrészt véve a gondolt számnál 2-vel nagyobb számot kapok.

Melyik számra gondoltam?


Előre is köszönöm a gyors válaszokat!



2020. ápr. 29. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:

1.

3/7 + x = 3/5

x = 3/5 - 3/7

Közös nevezőre hozod, és elvégzed a műveletet.

2.

A gondolt szám: x.

(2x + 4) * 1/3 = x + 2

2/3 x + 4/3 = x + 2

Ezt kell megoldani.

2020. ápr. 29. 09:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ❤️
2020. ápr. 29. 10:10