Mennyit kell 3/7 hozzáadnunk, hogy 3/5-del egyenlő törtet kapjunk?
Egy gondolt szám kétszereséhez négyet adva, majd az összeget harmadrészt véve a gondolt számnál 2-vel nagyobb számot kapok.
Melyik számra gondoltam?
Előre is köszönöm a gyors válaszokat!
2020. ápr. 29. 09:38
1/2 anonim válasza:
1.
3/7 + x = 3/5
x = 3/5 - 3/7
Közös nevezőre hozod, és elvégzed a műveletet.
2.
A gondolt szám: x.
(2x + 4) * 1/3 = x + 2
2/3 x + 4/3 = x + 2
Ezt kell megoldani.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ❤️
2020. ápr. 29. 10:10