1,5 kg –6 °C-os jeget el akarunk forralni. (Végül gőz lesz.) Mennyi energia kell ehhez?


cjég =2,1 𝐤𝐉𝐤𝐠 𝐂 , cvíz= 4,2𝐤𝐉𝐤𝐠 𝐂 , Lf= 2256 𝐤𝐉𝐤𝐠 , Lo= 334 𝐤𝐉𝐤𝐠 ,


Mennyi földgázt használunk el, ha a gáz égéshője kb. 35000 𝐤𝐉𝐤𝐠 ? (A hőveszteségtől eltekin-tünk.)



2020. ápr. 28. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Jég melegítése. Q = c(jég) * m * ΔT

2. Jég felolvasztása: Q = L(olv) * m

3. Víz melegítése: Q = c(víz) * m * ΔT

4. víz felforralása: Q = L(forr) * m

Az összértéket elosztod a fölgáz égéshőjével (mértékegységekre ügyelni), és készen vagy.

2020. ápr. 28. 14:11