1,5 kg –6 °C-os jeget el akarunk forralni. (Végül gőz lesz.) Mennyi energia kell ehhez?
cjég =2,1 𝐤𝐉𝐤𝐠 𝐂 , cvíz= 4,2𝐤𝐉𝐤𝐠 𝐂 , Lf= 2256 𝐤𝐉𝐤𝐠 , Lo= 334 𝐤𝐉𝐤𝐠 ,
Mennyi földgázt használunk el, ha a gáz égéshője kb. 35000 𝐤𝐉𝐤𝐠 ? (A hőveszteségtől eltekin-tünk.)
2020. ápr. 28. 14:07
1/1 anonim válasza:
1. Jég melegítése. Q = c(jég) * m * ΔT
2. Jég felolvasztása: Q = L(olv) * m
3. Víz melegítése: Q = c(víz) * m * ΔT
4. víz felforralása: Q = L(forr) * m
Az összértéket elosztod a fölgáz égéshőjével (mértékegységekre ügyelni), és készen vagy.