VBalu13 kérdése:

-Mekkora a vezetőszál ellenállása, ha 24 V hatására 80 mA halad át rajta? -Mekkora az áramerősség, ha a vezető keresztmetszetén 2 perc alatt 1 milliomod C töltés halad át?

-Egy áramkörben párhuzamosan kapcsolunk egy 2 és egy 3 Ohm-os ellenállást. Mekkora az eredő ellenállás?

2020. ápr. 27. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ellenállás: R = U/I = 24V/0,08A = 300 ohm

Áramerősség: I = Q/t = 0,000001C/120s = 8*10^(-9) A


Eredő ellenállás: Re = R1*R2/(R1+R2)= 1,2 ohm

2020. ápr. 27. 21:47
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2020. ápr. 28. 21:31