-Egy áramkörben párhuzamosan kapcsolunk egy 2 és egy 3 Ohm-os ellenállást. Mekkora az eredő ellenállás?2020. ápr. 27. 21:06
1/2 anonim válasza:
Ellenállás: R = U/I = 24V/0,08A = 300 ohm
Áramerősség: I = Q/t = 0,000001C/120s = 8*10^(-9) A
Eredő ellenállás: Re = R1*R2/(R1+R2)= 1,2 ohm
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2020. ápr. 28. 21:31