Sinka Balázs01 kérdése:

Az lenne a hogy ezekenek mik a válaszuk? Vas reakciója oxigénnel, Foszfor égése foszfor-oxiddá, Foszfor-oxid reakciója vizzel Foszforsav reakciója vas-oxiddal


2020. ápr. 27. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:

2Fe + 1,5O2 = Fe2O3

4P+ 5O2 = 2P2O5

P2O5 + 3H2O = 2H3PO4

2H3PO4 + Fe2O3 = 2FePO4 + 3H2O

2020. ápr. 27. 21:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. ápr. 28. 09:05