Hogyan kell megoldani azt a fizika feladatot?


Egy repülőgép tömege 60 tonna. Induláskor 20s alatt gyorsul fel 225km/h sebességre. Mekkora eredő erő hat rá?

Megoldása 187500N Nem tudom hogyan jön ki. Valaki segítene nekem, hogy hogyan kell levezetni?



2020. ápr. 26. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

F=ma & a=v/t

=

F= mv/t (és v=225/3,6 = 62,5m/s!)

2020. ápr. 26. 23:37
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

F=ma

v=at


Ezt a két képletet kell használni. Illetve mindent át kell váltani SI be. Azaz kg, m, másodperc.

2020. ápr. 26. 23:37