Egy repülőgép tömege 60 tonna. Induláskor 20s alatt gyorsul fel 225km/h sebességre. Mekkora eredő erő hat rá?
Megoldása 187500N Nem tudom hogyan jön ki. Valaki segítene nekem, hogy hogyan kell levezetni?
2020. ápr. 26. 23:08
1/2 anonim válasza:
F=ma & a=v/t
=
F= mv/t (és v=225/3,6 = 62,5m/s!)
2/2 anonim válasza:
F=ma
v=at
Ezt a két képletet kell használni. Illetve mindent át kell váltani SI be. Azaz kg, m, másodperc.