Hogyan kell kiszámítani egy elektromos eszköz elektromos munkavégzését? Bővebben a leírásban.


Számítsd ki hogy mennyi az elektromos munkavégzés ha 1,2 kW-os porszívót 30 percig használunk?

Meg van adva 5 válaszlehetőség és azok közül valószínűleg három is helyes. Sajnos számomra ez a témakör teljesen új és nem tudom, hogyan kell kiszámolni vagy milyenek képletet kell használni illetve az átváltással sem vagyok tisztában.

Aki tud segíteni annak nagyon köszönöm.

A) 360kJ

B) 36000Wh

C) 600 Wh

D) 0.6 kWh

E) 2160000



2020. ápr. 24. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az elektromos munkavégzés a teljesítmény és az idő szorzatából számítható ki:

W = P * t = 1,2 kW * 0,5 h = 0,6 kWh = 600 Wh

Tehát a mértékegység a kW szorozva órával: kWh (kilowattóra)

Így a 0,6 kWh és a 600 Wh is jó megoldás.

Kilojoulba átszámításhoz: 1 Wh = 3600J

Ebből 600 Wh = 600 * 3600J = 2160000 J

2020. ápr. 24. 17:47