Hogy számoljam ki hogy egy vegyületben hány db elektron van? (49 g NaCl)


2020. ápr. 23. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

49 g-ot elosztod a NaCl moláris tömegével: 49/(23+35,5) = 0,837 mol


Ebben van: 0,837*6*10^23 = 5*10^23 molekula


Ezt megszorzod annyival amennyi elektron van egy NaCl-ben: 5*10^23*(11+17) = 1,4*10^25 elektron

2020. ápr. 23. 23:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ❤️
2020. ápr. 24. 01:01