2020. ápr. 23. 23:18
1/2 anonim válasza:
49 g-ot elosztod a NaCl moláris tömegével: 49/(23+35,5) = 0,837 mol
Ebben van: 0,837*6*10^23 = 5*10^23 molekula
Ezt megszorzod annyival amennyi elektron van egy NaCl-ben: 5*10^23*(11+17) = 1,4*10^25 elektron
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ❤️
2020. ápr. 24. 01:01