1. Egy 45 cm hosszúságú, elhanyagolható tömegű rúdra, a forgástengelytől 30 cm-re egy m=0,3 kg tömegű testet akasztunk. Mekkora erővel kell a rúd másik végét emelnünk, hogy a rúd továbbra is vízszintes maradjon?
2. Két tanuló az iskolatáskáját egy 60 cm hosszú rúdra szeretné felakasztani. Hol kell a rudat alátámasztaniuk ahhoz, hogy ne essenek le a táskák, ha az egyik táska 5 kg, a másik pedig 8 kg tömegű?
2020. ápr. 21. 15:32
1/2 anonim válasza:
Írd fel a feltételezett forgáspontra a nyomatéki egyenletet:
1./ 0,3*0,3 = (0,45-0,3)*x
2./ 8x = 5(60-x)
2/2 anonim válasza:
Az 1-es feladatnak nincs egyértelmű megoldása, mert nem tudni hol a forgáspont. Az előző válaszoló sem jött erre rá. A 2.példa jól van megoldva.