ForestGump kérdése:

A matek házimban tudnátok segíteni? Csak mert így az online órákon nem magyarázza el a tanárunk rendesen.


Egy mértani sorozat első eleme 12, q=3. Add meg a sorozat további 5 elemét! Add meg az első hat elem összegét!



Mennyi lesz a következő események valószínűsége? Egy szabályos dobókockát egyszer feldobva



a) 4-est dobunk

b) 1-est dobunk

c) páros számot dobunk

d) négyzetszámot dobunk

e) 5-nél kisebbet dobunk

f) 6-nál nagyobbat dobunk?



Mennyi annak a valószínűsége, hogy az első húsz pozitív egész szám közül egyet véletlenül kiválasztva a szám



a) osztható lesz 2-vel

b) osztható lesz 3-mal

c) osztható lesz 5-tel

d) prímszám lesz

e) összetett szám lesz?


2020. ápr. 19. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:

1)A sorozatnak nem elem, hanem tagrja van.

[link]

a1=12

Helyettesíts be!

a2=

a3=

a4=

a5=

S6=

2020. ápr. 19. 15:20
 2/3 anonim ***** válasza:

2)

a) 1/6

b) 1/6

c) 3/6=1/2 (2, 4, 6)

d) 2/6=1/3 (1, 4)

e) 4/6=2/3 (1, 2, 3, 4)

f) 0 (lehetetlen esemény)

2020. ápr. 19. 15:24
 3/3 anonim ***** válasza:

3)

a) 10/20=1/2 (párosak)

b) 6/20=3/10 (3, 6, 9, 12, 15, 18)

c) 4/20=1/5 (5, 10, 15, 20)

d) 8/20= 2/5 (2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19)

e) 1-2/5=3/5

2020. ápr. 19. 15:29