Matek háziban valaki segítene? Kör egyneletével kapcsolatos


a, x^2+y^2-2x-4y+1=0 kör egyenletével koncentrikus kör egyenlete mi, ha a sugarak 17?


b, írjuk fel annak a körnek az egyenletét, melynek átmérője a k1: x^2+y^2-8x-4y+11=0 és a k2: x^2+y^2+4x+12y+4=0 körök középpontjait összekötő szakasz. Számítsuk ki a négyszög területét, melynek csúcsai az x és az y tengelyre illeszkedő pontjai a keresett körnek



2020. ápr. 18. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

a)

Teljes négyzetté alakítod az adott kör egyenletét!

(x-1)^2+(y-2)^2-1-4+1=0

(x-1)^2+(y-2)^2=4

[link]

A középpont O(1,2), a sugár 1.

A keresett kör egyenlete:

(x-1)^2+(y-2)^2=1

2020. ápr. 18. 10:27
 2/5 A kérdező kommentje:
De az a-ban elméletileg az új kör sugárzásnak 17-nek kell lennie. Akkor az eredeti egyenletbe, a sugár helyébe csak beírom, hogy 17 és kész ?
2020. ápr. 18. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:

b,


Kattingtass a "T"-re!

[link]

2020. ápr. 18. 10:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs! Elnéztem! Akkor az egyenlet jobb oldalán 17^2=289 van!
2020. ápr. 18. 11:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2020. ápr. 18. 11:37