Nekem nem ez jött ki megoldásnak?


[link]


Nekem 64 jött ki megoldásnak.


2020. ápr. 14. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt mit takar a "jel"?
2020. ápr. 14. 16:28
 2/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen azt hogy hányféleképpen lehet pontokat és vonalakat össze válogatni.
2020. ápr. 14. 16:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdésedet.

Mi nem jött ki megoldásnak?

2020. ápr. 14. 16:40
 4/8 A kérdező kommentje:

A megoldás 68.

A könyv szerint.

Nekem 64 jön ki.

2020. ápr. 14. 17:09
 5/8 anonim ***** válasza:

A jelsorozatok a hosszuk szerint:

6 hosszú (6 alatt 3)=20

5 hosszú (5 alatt 3)*2=20

4 hosszú (4 alatt 3)*2+(4 alatt 2)= 14

3 hosszú 2^3=8

2 hosszú 2^2=4

1 hosszú 2


Ha összedod a lehetőségeket, akkor 68-at kapsz.


Érdemes utánagondolnod, hogy miért?

2020. ápr. 14. 17:25
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem miért így számoltad ki.


Én úgy csináltam hogy kiszámoltam hogy 0-pont-al hány fele lehetőség van. Majd 1, 2, 3 pont-al hány lehetőség van.

Tehát így:

0 pont és 0 vonal

0pont 1 vonal

0 pont 2 vonal

0 pont 3vonal

1pont 0vonal

.

.

.

3pont 3vonal.

Ez az összes lehetőség nem?

2020. ápr. 14. 19:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ...


0 pont 0 vonal nincs

0 pont 1 vonal 1 lehetőség

0 pont 2 vonal 1

0 pont 3 vonal 1

1 pont 0 vonal 1

1 pont 1 vonal 2

1 pont 2 vonal 3

1 pont 3 vonal 4

2 pont 0 vonal 1

2 pont 1 vonal 3

2 pont 2 vonal (4 alatt 2)=6

2 pont 3 vonal (5 alatt 2)=10

3 pont 0 vonal 1

3 pont 1 vonal 4

3 pont 2 vonal (5 alatt 3)=10

3 pont 3 vonal (6 alatt 3)=21


Add össze a lehetőségek számát!

2020. ápr. 14. 20:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdést egy megoldással kapcsolatosan nem érdemes felvetni, hogy nem értem, hogy miért így számoltál.


Erre az igazi válasz az, hogy csak azért, mert így eljutottam a megoldáshoz szemben azzal, aki felteszi a kérdést.


Általában egy problémának többféle megoldása van, és ezt tudomásul kell venni.

2020. ápr. 14. 20:09