Valaki segítene nekem pénzügyben? Qwq


Pénzügy tantárgyammal lenne egy óriási nagy kérdésem. Első éves egyetemista vagyok, és február óta van pénzügy órám, csak sajnos a távoktatás miatt elég sivár. Az alábbi feladatokról lenne szó. Megoldás van, csupán a feladat levezetése, menete érdekelne, hogy megtudjam érteni. Ha akad köztetek egy jó pénzügyes, nagyon szépen megköszönném, hogy segít Q-Q



16.

Boltos Béla háztartási terméket értékesít kiskereskedésében. Áremelkedésre számít, ezért a legkeresettebb cikkekből a szokásosnál nagyobb készletet akar beszerezni. Taktikai készletvásárláshoz áthidalási 5.000.000 forint kölcsönt igényelt a Zsugori Banktól 12 %-os kamatláb mellett. Az első törlesztő részlet az első hó végén esedékes.

Számítsa ki a törlesztő részlet összegét

a) 4 hónapos futamidővel,

b) 8 hónapos futamidővel.



a) Megoldás: 1.281.405 Ft

b) Megoldás: 653.451 Ft



17.

Egy gazdasági társaság kapacitásfejlesztő beruházáshoz 10 millió Ft kölcsönt vesz fel bankjától. A kamatláb 10%, a visszafizetési idő 4 év. A kölcsönszerződés szerint a hitelt évi egyenlő részletekben kell visszafizetni.

Számítsa ki, hogy mennyi az

a) évi törlesztő részlet,

b) évenként a törlesztő részletben milyen összegű a kamat, és mennyi a tőketörlesztés összege.


a/ Megoldás: 3.154.708 Ft

b/ Megoldás: 1.000.000 Ft a kamat és 2.154.708 Ft a tőke



19.

A bank ügyfelének évi 12%-os kamatláb mellett 1.000.000 forint személyi kölcsönt folyósított, amit 6 hónap alatt, havi egyenlő részletekben kell visszafizetni.

Mennyi lesz az adós havi törlesztő részlete?


Megoldás: 172.548 Ft /hó


20.

A bank ügyfelének 4.000.000 forint kölcsönt folyósított, amit évi egyenlő részletekben kell visszafizetni. Az éves kamatláb 8 %.

Mennyi lesz az adós havi törlesztő részlete, ha

a) 3 év alatt, évente

b) 3 év alatt, havonta

c) 5 év alatt, évente

d) 10 év alatt, évente

e) 10 év alatt, havonta kell visszafizetnie.


Megoldás:

a) 1.552.134 Ft

b) 125.346 Ft

c) 1.001.826 Ft

d) 596.118 Ft

e) 48.531 Ft



21.

Egy lakástulajdonos eddig 30 ezer forintért adta bérbe a lakását. A bérleti díjat a hónap végén kellett fizetni. kedvezőtlen tapasztalatai miatt a tulajdonos úgy döntött, hogy az új bérlőtől negyedévente előre kéri a három havi bérleti díjat?

12 %-os évi kamatlábat feltételezve, számítsa ki a bérleti díjak tőkeértékét mindkét esetre!

a) Megoldás: 337.652 Ft

b) Megoldás: 344.575Ft


2020. ápr. 12. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ezen dokumentum végén van a képlet amit lusta vagyok ide begépelni.

16. feladat:


PV: felvett hitelösszeg= 5.000.000 Ft

éves kamatláb 12%, ez havi szinten 1% így r=0,12/12=0,01

futamidő 4 hónap, így n=4

5.000.000=x*{1/0,01 - 1/[(0,01*(1+0,01)^4]}

5.000.000=x*3,901965552 amiből

x=1281405 Ft a törlesztőrészlet 4 hónapos futamidő mellett.


PV: felvett hitelösszeg= 5.000.000 Ft

éves kamatláb 12%, ez havi szinten 1% így r=0,12/12=0,01

futamidő 8 hónap, így n=8

5.000.000=x*{1/0,01 - 1/[(0,01*(1+0,01)^8]}

5.000.000=x*7,651677752 amiből

x=6534515 Ft a törlesztőrészlet 8 hónapos futamidő mellett.


17. feladat:

PV: felvett hitelösszeg= 10.000.000 Ft

éves kamatláb 10%, így r=0,1

futamidő 4 hónap, így n=4


Fogod a számológéped és ezek után beütöd a képletbe a számokat és megkapod az általad leírt megoldásokat.

x=3.154.708 Ft az évi törlesztőrészlet. Mivel 10 misi éves kamata 10% ami 1 misinek felel meg ezért az első évi törlesztőrészletben 3.154.708-1.000.000=2.154.708 Ft a tőketörlesztés és 1 misi a kamat.


A többit próbáld meg hasonlóan megoldani. Én megyek bontok egy sört.

2020. ápr. 12. 20:53