Sos! Valaki meg tudja nekem oldani?

Juli megszánkóztatja Andrist. 400méteres úton húzza a havas tájon át miközben az általa kifejtett erő elmozdulással párhuzamos része 120N. Mekkora munkát végzett Juli? Mekkora munkát végzett a Julira ható gravitáiós erő? Milyen messze húzná andrist ugyanekkora erővel Juli ha 1 000 000 J munkát végezne rajta?

2020. ápr. 8. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Igen. Ez nem olyan nehéz. Munka=erő*erő irányába eső elmozdulás. Vagyis jelekkel: W=F*s. A munka mértékegysége ugyanaz, mint az energiáé, vagyis Joule (J), az erőé Newton (N), az elmozdulásé méter (m).

Tehát Juli által végzett munka: W=120N*400m=48000Nm vagyis 48000J (Joule), mert a N*m=J, és ez átváltva 48kJ (kilojoule).

A gravitáció semennyi, vagyis 0 J munkát végez, mert Juli vízszintesen halad (ezt ugyan nem írták, de mivel azt sem írták, hogy lejtőn haladna, így ezt kell feltételezni). Az utolsó kérdés megválaszolásához pedig csak át kell rendezni a fő képletet:

W=F*s /:F (elosztjuk mindkét oldal F-fel, hogy s-re rendezzük)

W/F=s

vagyis 1 000 000 J / (120 N) = 8333,333 m = 8+1/3 km.

Remélem érthető voltam, és kapok zöld kezet. :)

2020. ápr. 8. 14:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen,teljesen! Ment a zöld kéz!
2020. ápr. 8. 18:05