Valaki segítene? Anya vagyok most veszik a 10-es lànyomék a sín, cos teljes új anyag tanultam régen most tanulom újra hogy el tudjam magyaràzni neki

Szerkeszteni kellene egy hegyes szöget amelynek tg-je 1.5 nekem ez 56.30fokra jött ki nem tudom ez jó e? Tehàt egy 60 fokos szöget szerkesztettem
2020. ápr. 7. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A számolásod tökéletes.

Szerkessz egy egy olyan derékszögű háromszöget, aminek egyik befogója 10cm a másik 15cm! Ennek a 15cm-es oldallal szemközti szöge a keresett szög.

[link]

2020. ápr. 7. 08:32
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nem akartam neki hülyeséget mondani😊
2020. ápr. 7. 08:35
 3/8 A kérdező kommentje:
A következő kérdésem 52fok40perc az 52.66fok?illetve ennek kellene a sín, cos, ct, ctg itt elakadtam
2020. ápr. 7. 08:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
52°40'=(52+40/60)°=(52+2/3)°=52,666...°=52,67°
2020. ápr. 7. 08:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

sin52,67°=0,7952

cos52,67°=0,6064

tg52,67° =1,3113

Ezeket száűmológépből kaphatjátok.

ctg52,67°=1/tg52,67°=0,7626

2020. ápr. 7. 08:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nekem is ez jött ki de azt hittem nem jó😁
2020. ápr. 7. 09:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyszerű!
2020. ápr. 7. 10:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Én így magyaráztam el valakinek:

https://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

2020. ápr. 7. 10:47