Szerkeszteni kellene egy hegyes szöget amelynek tg-je 1.5 nekem ez 56.30fokra jött ki nem tudom ez jó e? Tehàt egy 60 fokos szöget szerkesztettem2020. ápr. 7. 08:27
1/8 anonim válasza:
A számolásod tökéletes.
Szerkessz egy egy olyan derékszögű háromszöget, aminek egyik befogója 10cm a másik 15cm! Ennek a 15cm-es oldallal szemközti szöge a keresett szög.
2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nem akartam neki hülyeséget mondani😊
2020. ápr. 7. 08:35
3/8 A kérdező kommentje:
A következő kérdésem 52fok40perc az 52.66fok?illetve ennek kellene a sín, cos, ct, ctg itt elakadtam
2020. ápr. 7. 08:46
4/8 anonim válasza:
52°40'=(52+40/60)°=(52+2/3)°=52,666...°=52,67°
5/8 anonim válasza:
sin52,67°=0,7952
cos52,67°=0,6064
tg52,67° =1,3113
Ezeket száűmológépből kaphatjátok.
ctg52,67°=1/tg52,67°=0,7626
6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nekem is ez jött ki de azt hittem nem jó😁
2020. ápr. 7. 09:17
8/8 anonim válasza:
Én így magyaráztam el valakinek: