Valaki le tudná írni az eredményt,vagy elmagyarázni hogy hogyan is kell ezt:
- Állapítsd meg a 5x-1+3x(2x-7) kifejezés értékét,ha az x=-2
2020. ápr. 6. 21:31
1/3 anonim válasza:
Az x-ek helyére (mindenhova, ahol x-et látsz) -2-t kell beírnod, így azt kapod, hogy:
5*(-2)-1+3*(-2)......, amit ki tudsz számolni. Az eredmény egy egész szám lesz.
2/3 anonim válasza:
először hozd valami egyszerűbb alakra:
...3x(2x-7) = 6x²-21x
5x-1 + 6x²-21x =
5x -21x -1 + 6x² =
-16x -1 + 6x²
most helyettesitsd be hogy x=-2:
-16*(-2) -1 + 6*(-2)(-2) =
32 -1 + 24 = ?
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és hogy ilyen gyorsan válaszoltak,végre megértettem :D
2020. ápr. 6. 21:48