Valaki le tudná írni az eredményt,vagy elmagyarázni hogy hogyan is kell ezt:


- Állapítsd meg a 5x-1+3x(2x-7) kifejezés értékét,ha az x=-2



2020. ápr. 6. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Az x-ek helyére (mindenhova, ahol x-et látsz) -2-t kell beírnod, így azt kapod, hogy:

5*(-2)-1+3*(-2)......, amit ki tudsz számolni. Az eredmény egy egész szám lesz.

2020. ápr. 6. 21:45
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

először hozd valami egyszerűbb alakra:

...3x(2x-7) = 6x²-21x

5x-1 + 6x²-21x =

5x -21x -1 + 6x² =

-16x -1 + 6x²

most helyettesitsd be hogy x=-2:

-16*(-2) -1 + 6*(-2)(-2) =

32 -1 + 24 = ?

2020. ápr. 6. 21:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és hogy ilyen gyorsan válaszoltak,végre megértettem :D
2020. ápr. 6. 21:48