Mekkora az edény sugara és átmérője? Matek házi nem megy


Sziasztok! Van egy feladat ami nem megy. Egy forgáshenger alakú edénybe 2 liter 4 dl víz fér. A hengerpalást területe 6 dm^2. Mekkora az edény sugara és átmérője?

amit tudok:

-Palást terület (P) = 6 dm^2 = (P = 2 * r * π * m)

-Henger térfogata (V) = 2,4 dm^3 = (V = r^2 * π * m)

Egyenletrendszerrel kéne megoldanom, de ha máshogy megy úgyis jó. Válaszokat előre köszönöm!



2020. ápr. 5. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fejezd ki m-et az elso egyenletbol r segitsegevel (hany r egy m?) es ezt helyettesitsd be a masodik egyenletbe. Nem az atmerot kerik szerintem, az csak a sugar duplaja, hanem m-et, a magassagot
2020. ápr. 5. 20:02
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

6=2*r*Pi*m (1)

2,4=r^2*Pi*m (2)

----------------

A két egyenletet el lehet osztani egymással.


2,5=2/r

r=2/2,5=0,8, d=2*r=1,6

2020. ápr. 5. 20:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!! :)
2020. ápr. 5. 20:09