Sziasztok! Van egy feladat ami nem megy. Egy forgáshenger alakú edénybe 2 liter 4 dl víz fér. A hengerpalást területe 6 dm^2. Mekkora az edény sugara és átmérője?
amit tudok:
-Palást terület (P) = 6 dm^2 = (P = 2 * r * π * m)
-Henger térfogata (V) = 2,4 dm^3 = (V = r^2 * π * m)
Egyenletrendszerrel kéne megoldanom, de ha máshogy megy úgyis jó. Válaszokat előre köszönöm!
2020. ápr. 5. 19:58
1/3 anonim válasza:
Fejezd ki m-et az elso egyenletbol r segitsegevel (hany r egy m?) es ezt helyettesitsd be a masodik egyenletbe. Nem az atmerot kerik szerintem, az csak a sugar duplaja, hanem m-et, a magassagot
2/3 anonim válasza:
6=2*r*Pi*m (1)
2,4=r^2*Pi*m (2)
----------------
A két egyenletet el lehet osztani egymással.
2,5=2/r
r=2/2,5=0,8, d=2*r=1,6
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!! :)
2020. ápr. 5. 20:09