Hogyan tudnám ezt a matek érettségi feladatot megoldani?


A feladat itt található:

[link]



2020. ápr. 5. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

3(loga(b^x)-log(b^x)(a)-logb(a)+log(a^x(b))=10(loga(b)-logb(a))


Alkalmazzuk a logaritmus azonosságait!

[link]


3(xloga(b)-loga(a)/(xloga(b))-loga(a)/loga(b)+

+loga(b)/x)=10(loga(b)-loga(a)/loga(b))


Legyen p=loga(b)!

3(px-1/(px)-1/p+p/x)=10(p-1/p)

...

2020. ápr. 5. 10:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Ismételten köszönöm a gyors választ a Tanár úrnak! :)
2020. ápr. 5. 18:05