Kerleksegits65 kérdése:

Elég sürgős.1. Egy rombusz átlói e=18 f=24cm. Egy hozzá hasonló rombusz hosszabbik átlója = 12 cm. Mekkora ennek a rombusznak az oldala?


2.)Egy háromszög oldalai : 7cm, 8 cm, és 12 cm.Egy hozzá hasonló háromszög leghosszabb oldala 21,6 cm. Mekkora ennek a háromszögnek a másik két oldala?

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 3. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Leckeíró automata: insert coin.
2020. ápr. 3. 19:46
 2/3 anonim ***** válasza:

1) A hasonlóság aránya: 12/24=1/2. A másik átló 18/2=9

[link]


2) A hasonlóság aránya: 21,6/12=1,8

A másik két oldal 7*1,8 és 8*1,8.

2020. ápr. 3. 20:00
 3/3 Arp Du ***** válasza:

1. A rombusz átlói 12 és 9, oldala Pitagorasz tétellel:

a rombuszt 4 darabra vágod az átlók mentén.

így olyan derékszögű háromszögeket kapsz, amiknek három oldala: a,b,c

c: rombusz oldala

a: az egyik átló fele

b: a másik átló fele


c^2= a^2 +b^2 = 6^2 + 4,5^2 = 36 + 20,25 = 56,25

c = gyök(56,25)= 7,5 cm

2020. ápr. 3. 21:24