2.)Egy háromszög oldalai : 7cm, 8 cm, és 12 cm.Egy hozzá hasonló háromszög leghosszabb oldala 21,6 cm. Mekkora ennek a háromszögnek a másik két oldala?
A válaszokat előre is köszönöm!
2020. ápr. 3. 19:25
2/3 anonim válasza:
1) A hasonlóság aránya: 12/24=1/2. A másik átló 18/2=9
2) A hasonlóság aránya: 21,6/12=1,8
A másik két oldal 7*1,8 és 8*1,8.
3/3 Arp Du válasza:
1. A rombusz átlói 12 és 9, oldala Pitagorasz tétellel:
a rombuszt 4 darabra vágod az átlók mentén.
így olyan derékszögű háromszögeket kapsz, amiknek három oldala: a,b,c
c: rombusz oldala
a: az egyik átló fele
b: a másik átló fele
c^2= a^2 +b^2 = 6^2 + 4,5^2 = 36 + 20,25 = 56,25
c = gyök(56,25)= 7,5 cm