Trigonometria,10-es matek visszakeresés?


Nem igazán kaptunk magyarázatot a feladatok megoldásához, meg az egész anyaghoz (online oktatás gyönyörei..🙄), de kaptunk egy csomó feladatot.

Többször is nekifutottam, pár napja már szenvedek vele.

Kérem aki tud, segítsen, természetesen nem várom el hogy megoldja bárki is helyettem, de ha egy kis magyarázatot kaphatnék hozzá, hogyan oldjam meg, valami kiindulási pontot, annak nagyon örülnék.


Az első feladatban egy táblázat van, a felső sorban alfa radiánban vannak megadva értékek.

π/5; -π/8; π/9; π/18; -π/12; 3π/2.

És a következő sorokban pedig ezeket kell meghatározni alfa fokban, sinus alfában, cos alfában, tangens alfában és cotangens alfában.

Az első sort megcsináltam, de szerintem nem jó, mert azt mondta 4 tizedesjegyre kell kerekíteni és az én eredményeim:

365°; -45°; 40°; 20°; -30°; 540°.

A többit azt se tudom, hogy kellene kiszámolni.:(


A második feladatban pedig visszakeresés van. Fel kell írni az összes szöget amellyel az egyenlőség érvényesül, és figyelni kell a periódusra.

a) sin alfa=0,0125

b) cos alfa=0,889

c) tg alfa=49,15

d) ctg alfa=4,16


Szóval ezek... És még egyszer mondom, nyilván nrm azt várom hogy valaki megoldja helyettem, csak gondoltam ezt megadom hogy tudják mire gondolok, vsgy pontosan mit kell tenni.. csak egy kis magyarázatra lenne szükségem, akkor megérteném.

Köszönöm előre is!



2020. ápr. 3. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Azt kell megjegyezned, hogy Pi radián 180°.

Ebből kövezkezik:

Pi/2 = 90°

Pi/3 = 60°

Pi/4 = 45°

Pi/6 = 30°

Pi/8 = 22,5°

Pi/10 = 18°

Pi/180 = 1°

[link]

A szögfüggvények értékét szaámológéppel vagy a nevezetes szögek szögfüggvényei segítségével kaphatod meg.

[link]

2020. ápr. 3. 16:20
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!😊
2020. ápr. 3. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

Visszakeresésre a számológép visszakareső funkciói használandók:

A periódus miatt leírom a 2) megoldását. Hátha ezen keresztül meg is érted:

a)

sin(alfa)=0,0125

alfa1=0,71°+k*360°

alfa2=180°-0,71°+k*360°=179,29+k*360°

k tetszőleges pozitív számot jelöl.


b)

cos(alfa)=0,889

alfa1=25,97°+k*360°

alfa2=-25,97°+k*360°


c)

tg(alfa)=49,15

alfa=88,83°+k*180°


d)

ctg(alfa)=4,16 tg(alfa)=1/ctg(alfa)=1/4,16=0,2404

alfa=13,52°+k*180°


Hát, így meg ez. Nézegesd sokat. ha van kérdésed még, akkor tedd fel!

2020. ápr. 3. 16:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt is ellenőrizheted magad:

[link]

2020. ápr. 3. 17:23