Mekkora lesz az alumíniumból kilépő elektronok maximális mozgási energiája, ha a fémet 250 nm hullámhosszúságú ultraibolya sugarakkal világítjuk meg? A fém kilépési munkája 0,68 aJ.

Légyszives valaki segítsen sürgős!! :(

2020. ápr. 3. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
vond ki a 0.68 bol a 250et csak előbb váltsd át azonos mértékegységre
2020. ápr. 3. 11:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lénárd Fülöp segít:

[link]

2020. ápr. 3. 12:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Valaki le tudná vezetni légyszives, nem jön ki az eredmény sehogy sem.
2020. ápr. 3. 14:07
 4/7 anonim ***** válasza:

E_foton = 0.795 aJ

E_kilépés = 0.680 aJ


E_maradt = E_foton-E_kilépés = 0.115 aJ

2020. ápr. 3. 14:52
 5/7 A kérdező kommentje:
A fotonenergia hogy jött ki? Amúgy köszönöm eddig a segítséget:)
2020. ápr. 3. 15:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Már csak annyi kellene, hogy jött ki a fotonenergia és kész :)
2020. ápr. 3. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:

E_foton = h*f = h*c/lamda


h: planck állando, f a frekvenciaja a fotonnak c a fenysebesseg

2020. ápr. 3. 16:05